PPS Niepodległość w sprawie wyborów prezydenckich.

Wybory prezydenckie 2020 zbliżają się ogromnymi krokami. Jako PPS Niepodległość postanowiliśmy dać jednoznaczny wyraz tego, że żywo interesuje nas kto zamieszka w Pałacu Prezydenckim. Nie wierzyliśmy w to, że wybory odbędą się 10 maja. Dlatego w kwestii kandydatów wypowiadamy się dopiero teraz.

Niestety nie dostrzegamy wśród kandydatów na najwyższy urząd w państwie socjalistów. Gdybyśmy takiego dostrzegli z pewnością udzielilibyśmy mu poparcia. Żałujemy, że wśród zarejestrowanych kandydatów żaden nie podziela naszej wizji Polski, kraju otwartego, tolerancyjnego, z prawdziwie społeczną gospodarką. W związku z brakiem kandydata, nie udzielamy jednoznacznego poparcia nikomu.

Jednakże ponieważ los Polski nie jest nam obojętny apelujemy do ludzi którym bliskie są ideały niepodległościowego socjalizmu, aby w swych wyborach, przy braku socjalistycznego kandydata, kierowali się kryterium demokracji i praworządności. Chcemy prezydenta wolnego od nacjonalizmów i liberalnego doktrynerstwa. Chcemy kogoś dla kogo Konstytucja będzie nakazem a nie poletkiem do nadużyć.

Apelujemy do rodaków, aby w swej rozwadze nie powierzali Polski nacjonalistom, skrajnym liberałom, czy osobom dla których Konstytucja jest tylko książeczką z bajkami.

 

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *